מזרוני יוגה - הנוחות שברוגע

 
ב-2014 הוכר ה-21 ביוני כ"יום היוגה הבינלאומי" ובכך, מיצבה היוגה את מעמדה כתרגול רוחני-גופני מוכר ונפוץ. למרות שמדובר בתורה עתיקה בת כמה אלפי שנים, העשור האחרון הציף אותה למודעות, כאשר מפורסמים מהארץ ומחו"ל סיפרו בהזדמנויות שונות כי הם מתרגלים יוגה באופן קבוע. היוגה, כמו תורות עתיקות אחרות שמטרתן יצירת איזון בין גוף לנפש, מעניקה מענה לצורך של כולנו למצוא את ה"מקום" השקט שלנו ולהתחבר אליו כעוגן, כאשר כל העולם שמסביבנו משתנה כל העת, ולא בהכרח לטובה. היוגה מספקת לנו את החתיכה החסרה בפאזל, והאסאנות (התנוחות) השונות שלה, מובילות לאיזון המערכות בגופנו. אולם, לפני תחילת התרגול, יש לדאוג לרכיב הבסיסי והחשוב ביותר - מזרוני יוגה.
 
מזרון יוגה
 

מהם מזרוני יוגה?

 
מזרוני יוגה הם מזרנים דקים וארוכים יותר מהרגיל ומטרתם למנוע את חיכוך הגוף עם הרצפה, להעניק לכם יציבות בעת ביצוע האסאנות, "לרפד" את מפגש הגוף עם הרצפה, ועם זאת, הוא איננו עבה דיו כדי שגופכם ישקע בו ואתם תירדמו (כפי שקורה במיטות רכות). ישנם סוגים שונים של מזרוני יוגה, הנבדלים זה מזה בעוביים (העובי הממוצע נע בין 4 מ"מ ל-6 מ"מ), רכותם (היחסית, כמובן), מידותיהם (אורך ורוחב), רמת ההחלקה שלהם וכד'.
 

כיצד תבחרו את מזרון היוגה המתאים לכם?

 
מזרון יוגה הוא עניין של העדפות אישיות, אשר אף הן, עשויות להשתנות עם השנים. הנה מספר קריטריונים שעל פיהם תוכלו לבחור בין מזרוני יוגה שונים:

סוג היוגה שאתם מתרגלים ותדירות התרגול - תרגולים אינטנסיביים (למשל, כאלה המבוצעים באשטנגה ויניאסה יוגה) או תרגול יוגה לעיתים קרובות יצריכו מזרנים עמידים יותר, בעוד תרגולי היוגה הממוקדים בתרגילי פרניאמה - תרגילי הנשימה (למשל, שיבננדה יוגה או ויג'נאנה יוגה) מאפשרים לכם לבחור מזרן שאיננו חייב להיות עמיד באופן יוצא מגדר הרגיל.

מבנה גופכם וכמות ה"ריפוד" שלו - מתרגלים רזים במיוחד לא יחושו בנוח לתרגל על מזרוני יוגה דקים או קשים ולכן, התרגול שלהם יהיה פחות יעיל.

משקלו של המזרן - במידה ואתם מתרגלים יוגה מחוץ לבית לעיתים קרובות, העדיפו מזרנים קלים ועמידים לטלטולים שבנסיעות.
 

מהו מחירו של מזרון יוגה?

 
ישנם מזרנים מיוחדים (למשל מזרנים עמידים יותר, מזרנים מחומרים טבעיים המיועדים לאלרגיים או מזרנים שלהם תכונות אנטי החלקה מיוחדות) שמחירם, באופן הגיוני, גבוה יותר. אם אתם מתרגלים מתחילים או שאינכם זקוקים למזרון מיוחד ויוצא דופן כמו אלה שמנינו, תוכלו להסתפק במזרונים פשוטים ובסיסיים אבל איכותיים.
 

למה חשוב להשקיע במזרון יוגה איכותי?

 
מטרת היוגה היא להביא לאיזון של הגוף, הנפש, ושל שניהם גם יחד. ישנן שיטות יוגה רבות, שלכל אחת מהן דינמיות ומיקוד משלה, למרות הסגנון הייחודי של כל אחת מהן, כמעט כולן כוללות את אותן התנוחות. כל אחת מהאסאנות ותרגילי הפרניאמה המבוצעים מתבססים על היותו של הגוף המתרגל במצב רגוע לגמרי, כאשר המוח איננו מופרע על ידי גירויים חיצוניים או מחשבות מטרידות. כאשר המזרן איננו איכותי, אנחנו הופכים "מודעים" לכך (למשל, תחושת הרצפה הקשה מבעד למזרון דק מידי), ובכך, מראש, אנחנו מחמיצים את מטרת התרגול. ואם נהיה מעט יותר פרקטיים - מזרונים שאינם איכותיים נוטים להישחק, להתפרק ולהתפורר הרבה לפני המזרונים האיכותיים.
 
אובדי עצות מול סוגי מזרוני יוגה שונים? תנו למומחים שלנו לסייע לכם בבחירה.
חייגו עכשיו למספר 072-3251338 או השאירו פרטים באתר.