סוגי מזרונים

 
אין כשנת לילה טובה כדי לתרום לזוגיות שלנו, למצב הרוח שלנו ביום שלמחרת, ובכלל, לבריאותינו הנפשית והגופנית. על כך, ישנה הסכמה רחבה בין כל המומחים. אבל, כאשר נשאלת השאלה "כיצד נשפר את איכות השינה שלנו?", מתחלקות התשובות לפלגים שונים. חלק מהמומחים דוגלים ב"עבודה" על הגוף עצמו (מדיטציה שלפני השינה, יוגה, שתיית תה צמחים, ריקון השלפוחית וכד'), מומחים אחרים טוענים כי לסביבת השינה השפעה ישירה על איכותה של השינה (חדר שינה השרוי בחשיכה מוחלטת, הפעלת מכשיר יוניזציה וכן הלאה) ואילו האחרונים טוענים כי הסוד טמון במזרון עצמו. אם נחשוב על זה, הגיוני שלמזרון שעליו אנחנו ישנים יש השפעה ישירה על איכות השינה שלנו, אבל ישנם כל כך הרבה סוגי מזרונים, כיצד נדע מהו המזרון שמתאים לנו?
 

איזה סוגי מזרונים קיימים?

 
ישנן מזרונים גדולים ומזרונים קטנים, עבים או דקים, מצופים בבד נושם, בבד סופג זיעה וגם כאלה שללא ציפוי. המון מזרונים... כיצד מצליחים להתביית על המזרון האיכותי, שיהיה גם נוח וגם בריא, ויעזור לכם להשיג את שנת הלילה הטובה לה אתם זקוקים כדי לתפקד?
ניתן לחלק את סוגי המזרונים לפי מספר קריטריונים, ריכזנו עבורכם את שני סוגי החלוקה הנפוצים ביותר.

 
סוגי מזרונים
 

קריטריון חלוקה ראשון - גודל המיטה לה מיועד המזרון

 
 
מזרון למיטה זוגית - בגודל 140X190 (או 200), שלב אחד גדול יותר הוא מזרון הקווין סייז שגודלו 160X190 (או 200), ואילו מזרון הקינג סייז (בגודל 180X200) נחשב לגדול ביותר. כך שבלכתכם לקנות מזרון, חשוב ביותר למדוד את בסיס המיטה לה מיועד המזרון.

מזרון יחיד - מזרון שלרוב מיועד למיטות ילדים ומידותיו נגזרות ממידות בסיס המיטה הקיים (שנגזר מגודלו של חדר הילדים). עוביו של מזרון כזה, המיועד לילדים עד בני 12 הוא 10-18 ס"מ, ואיכותו חשובה מאד, מאחר וזהו גיל הגדילה שלהם ולמזרון עליו הם מבלים את שעות השינה שלהם ישנה חשיבות באיכות השינה לה הם זקוקים לצורך הגדילה ויש לו גם השפעה על מבנה עמוד השדרה שלהם כמבוגרים.

מזרון למיטת נוער - בני נוער רבים מבלים במיטה שלהם שעות רבות, לאו דווקא בשינה, אלא גם כשהם שוכבים עליה בעת שיחה בטלפון, גולשים באינטרנט או משחקים במשחקי רשת. אבל, בעת בחירת מזרון לנער או נערה בגיל ההתבגרות ישנה חשיבות לא רק לבריאותו של המזרון, אלא אף לצורה בה הוא נראה ומשתלב בחדר של בן/בת העשרה.
 

קריטריון חלוקה שני - החומר ממנו עשוי המזרון

 
מזרון ספוג (לקמפינג או לאירוח) - ליציאה לשטח אלה נחשבים למזרונים האידיאליים בשל משקלם הקל והיכולת לגלגל אותם ללא הסתבכות. אולם, היות וניתן להזמין אותם במגוון גדלים ועוביים, הם יכולים לשמש פתרון נפלא לאירוח, במקרים שאתם מארחים ואין לכם מקום להציב מיטה נוספת.

מזרון אורטופדי - מזרונים אורטופדיים (זוגיים או למיטת יחיד) נחשבים למזרונים הבריאים ביותר לגב, מכיוון שהם מסייעים בחלוקת הלחצים בצורה שווה לאורכו של כל הגוף בעת השינה. ישנן חברות רבות המייצרות קווי מזרונים כאלה, למשל, מזרוני ליברטי.

מזרון אורטופדי ללא קפיצים - מזרונים כאלה עשויים מ-100% לטקס או ויסקו, הגמישים לקימורי הגוף שלנו ולכן, הם מספקים את התמיכה הטובה ביותר עבורו. הם יעילים במיוחד במצבים יוצאי דופן של בעיות בשלד ובעמוד השדרה ובגיל ההתבגרות.
 
אובדי עצות מול סוגי מזרונים שונים? עדיין אינכם בטוחים לאיזה מזרון אתם זקוקים? תנו למומחים לאיכות השינה שלנו לעזור לכם בבחירה.
חייגו עכשיו למספר 072-3251338 או השאירו פרטים באתר.