מזרון התעמלות

 
מזרני התעמלות מגיעים במגוון רחב של סוגים, בהתאם לענף ההתעמלות לו הם משמשים. כך, למשל, מזרנים דקים להתעמלות משמשים לענפים בהם אין סכנה לנפילה מגובה רב, בעוד בענפים יותר מאתגרים, כגון התעמלות מכשירים וקרקע, נהוג להיעזר במזרנים יותר עבים, הממולאים בחומרים בצפיפות גבוהה, אשר מסוגלים להגן על המתעמלים מפני פגיעה.
 

מבנה של מזרון התעמלות

 
 
המזרונים הנמצאים בשימוש הנרחב ביותר, הם מזרונים דקים להתעמלות. מזרנים מסוג זה מורכבים משני רכיבים מרכזיים: ציפוי ומילוי. אף על פי שמבנה זה משותף לרוב המכריע של המזרונים, גם כאן יש מגוון שיקולים המבדילים בין המזרונים השונים. למרות שלעין הלא מלומדת, כל המזרונים הדקים נראים אותו הדבר, אין זה המצב וישנה חשיבות מרובה לאבחנה בין הסוגים השונים ולשימוש נכון בהם.
 

סוגי המזרונים הדקים להתעמלות

 
 
 
מזרון דק להתעמלות
 
 
 
 
הסוגים הנפוצים של מזרון יוגה או התעמלות דקים הם מזרנים עם מילוי ספוג בצפיפות נמוכה, עם ציפוי בד נושם ונעים ומזרנים עם מילוי בדחיסות גבוהה עם חומרים כגון ריבון דחוס ועם ציפוי פלסטי עמיד. מזרנים מן הסוג הראשון מתאימים להתעמלות מסוג "לו אימפקט" (low impact), כגון יוגה, פילאטיס ותרגילי פיטנס, כגון תרגילי בטן, שכיבות שמיכה וכיו"ב. מכיוון שכך, המילוי שלהם מיועד בעיקר לנוחות ולבידוד מן הקור של הרצפה והציפוי שלהם נועד להיות נעים יותר למגע בשהות ממושכת.

מזרנים מן הסוג השני מתאימים יותר לענפי התעמלות מסוג "היי אימפקט" (high impact), כגון אמנויות לחימה, התעמלות קרקע והתעמלות מכשירים. מזרונים ובטיחות אף על פי שמזרנים דקים בדחיסות גבוהה יכולים לשמש להתעמלות מסוג לואו אימפקט (גם אם הם פחות נוחים לשם כך), אסור בתכלית האיסור להשתמש במזרנים דקים בדחיסות נמוכה להתעמלות מסוג היי אימפקט. ראשית, הם אינם מסוגלים להגן על המתאמנים מפני זעזוע בעת נפילה ושנית, הציפוי שלהם חלק ונוטה להחליק, ולכן מהווה מתכון כמעט בטוח לתאונות אימון ולפציעות.

זקוקים למזרנים לבית, לגן ולבית הספר או לעסק? במנדלבוים עמי מזרונים תוכלו למצוא את מבוקשכם וזאת במחירים נוחים ובאיכות ואמינות ללא תחרות. פנו אלינו עוד היום: 072-3251338